Na czym polega wynajem toalety przenośnej na działkę?

I jak możemy rozwiązać Twój problem braku toalety w ogródku działkowym?

Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przedstawić Ci ofertę wynajmu toalet na działkę i dopasować usługę do Twoich potrzeb. Dowozimy przenośną toaletę na wskazaną przez Ciebie posiadłość, posiadającą pełne wyposażenie w niezbędne artykuły chemiczne. Wykonujemy zlecony przez Ciebie serwis, który będzie odbywać się o ustalonej częstotliwości w wybranych przez Ciebie terminach.

Na czym polega serwis toalety na Twojej działce?

– opróżnienie zbiornika z nieczystościami,
– dezynfekcja toalety przenośnej,
– napełnienie zbiornika czystą wodą wraz z odpowiednimi środkami chemicznymi (bakteriobójczymi i zapachowymi),
– uzupełnienie papieru toaletowego,
– zapewniamy najwyższy standard serwisu kabiny przenośnej!

Zamów online

----------------------------------------------------------------------------

Nasze toalety na działkę wyposażone są w:

-pisuar;
-podajnik na 2 rolki papieru toaletowego;
-antypoślizgową podłogę;
-zamek wewnętrzny;
-wskaźnik wolne zajęte;
-podwójny system wentylacji;
-bezodpływowy zbiornik z wentylacją o dużej pojemności 250 litrów;
-opcjonalnie z umywalką do mycia rąk.

Zamów online

----------------------------------------------------------------------------

Serwis i obsługa przenośnych toalet na działkę

Oferta firmy Bracia to również serwis przenośnych kabin wc działkowych. Jeden serwis toalet obejmuje:

 • opróżnienie toalety z nieczystości;
 • umycie i dezynfekcja całej kabiny;
 • uzupełnienie papieru toaletowego;
 • zalanie toalety płynem neutralizująco-zapachowym;
 • usunięcie drobnych uszkodzeń.
----------------------------------------------------------------------------

Sprawdź co mówią o naszych toaletach klienci:

Renata Z

2 opinie
2 miesiące temu
Pozytywne: Czas reakcji, Profesjonalizm
Korzystałam z usługi firmy Bracia przez ok. 2 lata. Kontakt zawsze sympatyczny, sprawny, serwis w terminie. Nie mam żadnych uwag. Polecam z czystym sumieniem

Tomasz Kowarzyk

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Nawiąż współpracę z firmą Bracia a budowa stanie się przyjemniejsza i czystsza!
Doskonały kontakt telefoniczny i mailowy, żadnych problemów czy niedomówień. Pełen profesjonalizm i oby więcej takich firm!

Mariusz Wielec

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm
Bardzo dobra współpraca. Rewelacyjny i szybki kontakt zarówno z biurem, jak i osobami wykonującymi prace serwisowe. Na pewno chętnie skorzystam po raz kolejny.

Adam Dawgul

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Świetny serwis, zawsze na czas i bez problemu załatwiają każdą sprawę, godny polecenia Kontrahent!

Magda Pilinska

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Świetne i indywidualne podejście do klienta m.in dzięki Pani Małgorzacie – szybka i sprawna dostawa. Wc przenośne czyste i w pełni przygotowane. Bardzo polecamy, Będziemy zawsze korzystac juz z usług Bracia na imprezy okolicznościowe.

Katarzyna Nowosz

Pozytywne: Czas reakcji, Jakość, Profesjonalizm, Wartość
Bardzo profesjonalna obsługa, indywidualne podejście do Klienta. Panowie pomogą rozwiązać każdą sytuację, bardzo proklienckie podejście. Rewelacyjna współpraca. Przemili i przesympatyczni ludzie.

Paweł Peterson

Bardzo solidna firma. W sytuacji kryzysowej z szambem zawsze starają się pomóc. Polecam!

----------------------------------------------------------------------------

Serwis toalety przenośnej może odbywać się:

 • co 28 dni
 • co 14 dni
 • co 7 dni
 • częściej na życzenie klienta

Zadzwoń
22 506 51 62

Nasz konsultant przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Toaleta na działkę – FAQ od Braci

Jeśli posiadasz działkę, prawdopodobnie znasz główny toaletowy problem – toalety stacjonarne nie są dozwolone przez polskie prawo. W tym artykule dowiesz się jednak, że nie musisz rezygnować z wygodnego rozwiązania toaletowego w swoim na swojej działce. Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o toaletach ogrodowych.

Jeśli byłeś wcześniej zainteresowany tym tematem, być może zauważyłeś, że istnieje zróżnicowana terminologia wokół pola semantycznego „toaleta na działkę”. Terminy „toaleta przenośna”, „toaleta zewnętrzna” i „toaleta bio” są, ściśle rzecz biorąc, dobrane niezbyt dokładne i nie odnoszą się do żadnego konkretnego rodzaju toalety.

Mówiąc o „toaletach na działkę i zewnętrznych”, mówi się raczej o możliwych obszarach zastosowania poza domem, podczas gdy termin „toaleta bio” sugeruje zrównoważenie środowiskowe danego systemu sanitarnego. Ostatecznie wszystkie te rodzaje systemów toaletowych można ogólnie podsumować pod tymi terminami, ponieważ są one możliwymi opcjami dla obszarów ogrodowych ze względu na ich funkcjonalność jako urządzeń sanitarnych.

Dla uproszczenia w dalszej części artykułu będziemy używać terminu „toaleta na działkę” lub „toaleta przenośna na działkę” i wyjaśnimy ich wymagania funkcjonalne.

Toaleta na działce – obowiązujące przepisy prawne (2022)

Najważniejszym warunkiem zastosowania i użytkowania toalety przenośnej na działce jest to, aby wybrana alternatywa toalety stacjonarnej funkcjonowała bez podłączenia do wody. Powodem tego jest prawdopodobieństwo, że prawidłowe odprowadzanie powstających ścieków przez przyłącze kanalizacyjne na działkach będzie niemożliwe lub, że jego realizacja pociągnie za sobą znaczne koszty. Pamiętaj! Z reguły ogródki działkowe w Polsce nie są skanalizowane. W takim przypadku bakterie i pasożyty z toalety wędrują prosto do gleby. Kiedy ludzkie odchody znajdą się w ziemi, na której uprawiane są warzywa i owoce, może dojść do zarażenia się niebezpiecznymi drobnoustrojami lub pasożytami.

Aby tego uniknąć, jedynymi dostępnymi opcjami zgodnymi z prawem dla obszarów działkowych są zwykle suche toalety kompostujące – takie jakie oferujemy my – Bracia oraz toalety kompostujące bez systemu separacji lub toalety chemiczne.

Przy spełnieniu warunku funkcjonalności bezwodnej powstają kolejne wymagania funkcjonalne gwarantujące komfortowe użytkowanie toalety ogrodowej. Mając to na uwadze, przenośne toalety na działkę, które będą sprawiać radość przez długie lata, charakteryzują się szczególnie łatwą obsługą. Ponadto ich atrakcyjność i przyjazność dla użytkownika jest znacznie zwiększona, jeśli można je łatwo opróżnić, wyczyścić i przenieść z miejsca na miejsce.

Jaką toaletę przenośną wybrać na działkę?

Kabiny WC na działki powinny nie wymagać podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej oraz charakteryzować się:

 • wysoką odpornością na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur;
 • posiadaniem atestu Państwowego Zakładu Higieny;
 • łatwością w czyszczeniu, opróżnianiu i serwisowaniu.

oraz być wyposażone w:

 • nieprzepuszczalne dno;
 • szczelne ściany i przykrycie z zamykanym otworem;
 • duży, bezodpływowy zbiornik;
 • system wentylacji;
 • antypoślizgową podłogę;
 • oraz dodatkowo: pisuar, podajnik na rolki papieru, zamek wewnętrzny, umywalkę do rąk.

Lokalizacja toalety na działce rekreacyjnej – Legalne WC

Toalety przenośne na działce są traktowane tak samo jak tradycyjne szambo. Wynika to z zaklasyfikowania tego typu toalet jako zbiorników bezodpływowych. W związku z czym przenośna toaleta na działkę musi być wyposażona w nieprzepuszczalne dno, ściany oraz szczelne przykrycie z zamykanym otworem.

Zgodnie z obowiązującym prawem, nie masz prawa postawić toalety przenośnej na działce przed 5 metrem od lokalizacji okien i drzwi pomieszczeń zamieszkałych przez ludzi. Natomiast odległość toalety działkowej od sąsiedniej działki lub drogi winna wynosić minimum 2 metry.

Ważne! Prawo reguluje również odległość toalety od najbliższej studni. Nie stawiaj toalety przenośnej na działce bliżej niż 15 metrów od studni, z której działkowcy czerpią wodę do spożycia lub podlewania warzyw i owoców!

Pytania o ubikacjach (WC) przenośnych na działce. Zespół Bracia.eu odpowiada:

 1. Czy toaleta przenośna na działkę to dobry pomysł? – Tak, wykorzystanie toalet przenośnych na działce bez kanalizacji jest dobrym pomysłem, a często nawet jedynym możliwym. Latem (i nie tylko) spędzamy często dużo czasu na działkach, których lokalizacja znajduje się bardzo daleko od naszych domów lub innych miejsc z dostępnymi toaletami stacjonarnymi. Brak toalety przenośnej na działce oznacza zmniejszenie komfortu z korzystania dobrodziejstw ogrodów działkowych.
 2. W jakiej odległości od sąsiedniej działki można postawić toaletę? – Odległość przenośnej toalety działkowej od granicy sąsiednich działek powinna wynosić minimum 2 metry.
 3. Dlaczego powinieneś wybrać toaletę przenośną dla swojej działki? Toalety przenośne są łatwe do opróżnienia i czyszczenia. Ponadto są względnie tanie i w razie potrzeby można je bez problemu przenieść z miejsca na miejsce. I co najważniejsze – są w pełni EKO! Nasze toalety przenośne na działkę posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.
----------------------------------------------------------------------------