11.04.2022

Toaleta przenośna na imprezy i eventy. Poradnik.

Niezależnie od tego, czy organizujesz małe rodzinne spotkanie na swoim podwórku, duży event na na świeżym powietrzu czy imprezę masową, jedno jest pewne: będziesz potrzebować wystarczająco dużo toalet przenośnych, aby pomieścić gości imprezy.

Zapewnienie odpowiedniej liczby przenośnych toalet dla gości jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą podczas planowania imprezy. Jeśli nie uda Ci się przebrnąć przez ten etap, wkrótce o tym usłyszysz, ponieważ niezadowoleni goście wykorzystają media społecznościowe, aby dać upust swojej złości z powodu zbyt długiego oczekiwania na swoją kolejkę do toalety.

W celu pomocy osobom organizującym imprezy i eventy, opracowaliśmy prosty przewodnik, który pomoże Ci określić odpowiednią liczbę toalet potrzebnych na Twoje wydarzenie.

Ile toalet przenośnych potrzebujesz na imprezie?

A jaki rodzaj przenośnej toalety będzie najlepszy na Twojej imprezie? Te 2 pytania zawsze zadajemy na początku kiedy do nas dzwonisz.

Wiele osób polecająca co najmniej 1 toaletę przenośną na 100 osób dla imprezy trwającej maksymalnie 4 godziny. Jeśli Twoi goście przebywają dłużej niż 4 godziny, będziesz potrzebować innego dodatkowej kabiny, aby nie skończyć z ludźmi czekającymi w kolejkach. Nikt nie lubi kolejek. Jednak naszym zdaniem niezależnie od długości trwania imprezy, minimalną liczbą toalet przenośnych na evencie są 2 toalety dla 100 osób w przypadku najbardziej sprzyjających warunków.

Kiedy w grę wchodzi impreza z dostępnym alkoholem, do każdych 2 toalet dodaj 1, czyli prawdopodobnie dla wesela na świeżym powietrzu z dala od toalet stacjonarnych, potrzebujesz minimum 3 toalet przenośnych.

Lokalizacja toalet przenośnych na imprezie i eventach

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób opróżnia się toalety przenośne na imprezach? Albo jak czyszczone są przenośne toalety? Lokalizacja ma wpływ na to, jak jesteśmy w stanie wykonywać naszą pracę podczas opróżniania, serwisowania i czyszczenia kabin WC na eventach.

Upewnij się, że podłoże jest suche i równe. Raczej nikt nie chce próbować korzystać z przenośnej toalety, która przechyla się pod kątem podczas wypróżniania się. Ponadto równe, czyste podłoże pozwala nam na wykonywanie prac konserwacyjnych i porządkowych.

Jeśli masz dużą przestrzeń na imprezy lub eventy, masz więcej potencjalnie dostępnych lokalizacji umieszczenia toalet przenośnych. W takim przypadku musisz pamiętać o dostępności dla osób niepełnosprawnych i dostępie dla pojazdów uprzywilejowanych, więc nie możesz ich po prostu umieścić w dowolnym miejscu. Nie polecamy stawiać toalet przenośnych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc, w których sprzedaje i spożywa się żywność i napoje. Jednak toalety nie powinny stać również zbyt daleko takich miejsc. Trzeba znaleźć idealny balans i zachować jednocześnie dyskrecję, ponieważ nikt nie chce oglądać ani myśleć o toaletach przenośnych podczas jedzenia. Warto odnotować – Ludzie wydają również więcej na jedzenie i napoje, gdy wiedzą, że są dostępne odpowiednie toalety, więc linia wzroku jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

Toalety przenośne na imprezach i evencie – pamiętaj o tym!

  • Weź pod uwagę liczbę gości imprezy;
  • Dowiedz się czy będzie dostępny alkohol;
  • Znajdź równe i suche podłoże dla toalety przenośnej;
  • Pamiętaj o w miarę równomiernym rozłożeniu toalet na terenie;
  • Nie stawiaj kabiny tuż przy punktach z posiłkami – jednocześnie nie stawiaj ich też zbyt daleko od takich punktów;
  • Toalety nie mogą blokować przejazdu pojazdów ratowniczych i innych uprzywilejowanych;
  • Pamiętaj o ludziach niepełnosprawnych.
----------------------------------------------------------------------------