Jak przygotować teren pod budowę

Kiedy dopełnimy wszelkie formalności przychodzi czas na rozpoczęcie budowy domu. Istnieje kilka kroków, o których trzeba pamiętać nim na działkę wejdzie ekipa budowlana. Jedne są dla nas oczywiste, o drugich czasem zapominamy. Teren pod budowę często bywa nieogrodzona, zarośnięta krzewami i trawą, często nie ma również podciągniętych mediów. Przed rozpoczęciem budowy musimy także wyznaczyć strefy, mogące być niebezpieczne, przygotować drogi, zadbać o utylizację odpadów, zapewnić urządzenia sanitarne i pomieszczenia socjalne. Nie należy również zapominać o tak podstawowej sprawie jak wynajem przenośnej toalety, która powinna zostać ustawiona na terenie posesji.

Zagospodarowanie placu budowy

Tak jak zostało wspomniane powyżej budowa domu to spora inwestycja, nie tylko finansowa, ale również logistyczna. Odpowiednio dużo miejsca musimy znaleźć, na składowanie materiałów budowlanych, sprzętu, i oczywiście na zaplecze dla ekipy wykonawczej. W odpowiednim wydzieleniu wyżej wymienionych stref pomaga także wcześniejsze zaplanowanie ogrody. Szczegółowy projekt otoczenia domu przygotowany wcześniej pozwala na lepsze zaplanowanie kolejności prac, a ponadto pozwala obniżyć koszty zagospodarowania działki. Zgodnie z Prawem budowlanym wszystkie materiały budowlana znajdujące się na terenie budowy myszą zostać zabezpieczone. Najłatwiej zabezpieczyć materiały, wynajmując aluminiowe kontenery o odpowiednich rozmiarach. Muszą one stać na wypoziomowanym i odpowiednio utwardzonym terenie. W przeciwnym razie mogą powodować one zagrożenie dla ekipy.

Zaplecze socjalne i wynajęcie toalet przenośnych

Dobrze, kiedy podczas budowy zagospodarowane jest miejsce na część socjalną, gdzie pracownicy mogą zjeść posiłek czy zrobić sobie herbatę. Konieczne jest również wydzielenie przestrzeni na toaletę. Przenośna toaleta jest łatwa w eksploatacji, transporcie. Ponadto nowoczesne WC są sprzętami wysokiej jakości, które wyposażone są w środki utylizująco-dezynfekujące.

Leave a Reply